Witam ~ !
W dzisiejszym wpisie chciała bym nauczyć was troszkę japońskiego.
1.Więc zacznijmy od formułki przedstawienia się.
W miejsce ..... piszecie swoje imię
Watashi wa ....... desu.
Hajimemashite.
Dōzo yoroshiku onegai shimasu.
2.Podajmy kilka informacji o sobie!
1.Watashi wa Yumi desu.
2.Watashi wa Porandojen desu.
3.Watashi wa gakusei desu.
Po polsku-
1.Jestem Yumi / mam na imię Yumi.
2.Jestem Polakiem.
3.Jestem uczniem.
3.Kilka krajów po japońsku
Nihon - Japonia
Pōrando- Polska
Kankoku- Korea
Osutaria- Austria
Doitsu- Niemcy
Suisu- Szwajcaria
Itaria- Włochy
Furansu - Francja
Igirisu - Wielka. Bryt
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Na dziś to by było na tyle.
gakusei - to raczej student.
OdpowiedzUsuńJak uczysz japońskiego, dobrze by było, gdybyś poprawnie pisała, tzn. np. w słowie Porandojin to pierwsze "o" jest dłuższe dlatego pisze sie w romanji pisze się Pōrandojin.
I tłumaczenie zwrotów "Hajimemashite" i "Dōzo yoroshiku onegai shimasu" też by się przydało.
Ale tak ogółem pomysł dobry ;3
~Hime