środa, 19 września 2012

Język Japoński / Yumi

Witam ~ ! 
W dzisiejszym wpisie chciała bym nauczyć was troszkę japońskiego.


1.Więc zacznijmy od formułki przedstawienia się.
W miejsce ..... piszecie swoje imię

Watashi wa ....... desu. 
Hajimemashite.
Dōzo yoroshiku onegai shimasu.

2.Podajmy kilka informacji o sobie!

1.Watashi wa Yumi desu.
2.Watashi wa Porandojen desu.
3.Watashi wa gakusei desu.

Po polsku-
1.Jestem Yumi / mam na imię Yumi.
2.Jestem Polakiem.
3.Jestem uczniem.

3.Kilka krajów po japońsku

Nihon - Japonia
Pōrando- Polska
Kankoku- Korea
Osutaria- Austria
Doitsu- Niemcy
Suisu- Szwajcaria 
Itaria- Włochy
Furansu - Francja 
Igirisu - Wielka. Bryt

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Na dziś to by było na tyle.


1 komentarz:

  1. gakusei - to raczej student.
    Jak uczysz japońskiego, dobrze by było, gdybyś poprawnie pisała, tzn. np. w słowie Porandojin to pierwsze "o" jest dłuższe dlatego pisze sie w romanji pisze się Pōrandojin.
    I tłumaczenie zwrotów "Hajimemashite" i "Dōzo yoroshiku onegai shimasu" też by się przydało.
    Ale tak ogółem pomysł dobry ;3
    ~Hime

    OdpowiedzUsuń