środa, 19 września 2012

Język Japoński / Yumi

Witam ~ ! 
W dzisiejszym wpisie chciała bym nauczyć was troszkę japońskiego.


1.Więc zacznijmy od formułki przedstawienia się.
W miejsce ..... piszecie swoje imię

Watashi wa ....... desu. 
Hajimemashite.
Dōzo yoroshiku onegai shimasu.

2.Podajmy kilka informacji o sobie!

1.Watashi wa Yumi desu.
2.Watashi wa Porandojen desu.
3.Watashi wa gakusei desu.

Po polsku-
1.Jestem Yumi / mam na imię Yumi.
2.Jestem Polakiem.
3.Jestem uczniem.

3.Kilka krajów po japońsku

Nihon - Japonia
Pōrando- Polska
Kankoku- Korea
Osutaria- Austria
Doitsu- Niemcy
Suisu- Szwajcaria 
Itaria- Włochy
Furansu - Francja 
Igirisu - Wielka. Bryt

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Na dziś to by było na tyle.


czwartek, 13 września 2012

Japońska muzyka./ Aisaka.

Witajcie. Dzisiaj opowiem wam coś o muzyce Japońskiej. Z pewnością, wiele z Was wie co to są vocaloidy. Coś jakby roboty. Vocaloidy się różnią, nie są takie same.. różnią się między innymi barwą głosu, i językiem. Niektóre śpiewają po Koreańsku, inne po Japońsku a jeszcze inne po Angielsku. Warto również wiedzieć, że są 3 generacje vocaloidów. Jest wiele nieznanych vocaloidów, jednakże też sporą ich ilość znamy. Np.. należący do 1 generacji Leon i Kaito. Do drugiej.. Hatsune Miku, Luka, Gumi, Rin i Len.. albo jeszcze należąca do 3 generacji.. SeeU. Tak, to są te najbardziej nam znane. To chyba tyle wam chciałam napisać, jeśli coś mi się przypomni to to ogarnę i napiszę. Niżej podam Wam jeszcze kilka fotografii :