Witam ~ !
W dzisiejszym wpisie chciała bym nauczyć was troszkę japońskiego.
1.Więc zacznijmy od formułki przedstawienia się.
W miejsce ..... piszecie swoje imię
Watashi wa ....... desu.
Hajimemashite.
Dōzo yoroshiku onegai shimasu.
2.Podajmy kilka informacji o sobie!
1.Watashi wa Yumi desu.
2.Watashi wa Porandojen desu.
3.Watashi wa gakusei desu.
Po polsku-
1.Jestem Yumi / mam na imię Yumi.
2.Jestem Polakiem.
3.Jestem uczniem.
3.Kilka krajów po japońsku
Nihon - Japonia
Pōrando- Polska
Kankoku- Korea
Osutaria- Austria
Doitsu- Niemcy
Suisu- Szwajcaria
Itaria- Włochy
Furansu - Francja
Igirisu - Wielka. Bryt
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Na dziś to by było na tyle.
środa, 19 września 2012
czwartek, 13 września 2012
Japońska muzyka./ Aisaka.
Witajcie. Dzisiaj opowiem wam coś o muzyce Japońskiej. Z pewnością, wiele z Was wie co to są vocaloidy. Coś jakby roboty. Vocaloidy się różnią, nie są takie same.. różnią się między innymi barwą głosu, i językiem. Niektóre śpiewają po Koreańsku, inne po Japońsku a jeszcze inne po Angielsku. Warto również wiedzieć, że są 3 generacje vocaloidów. Jest wiele nieznanych vocaloidów, jednakże też sporą ich ilość znamy. Np.. należący do 1 generacji Leon i Kaito. Do drugiej.. Hatsune Miku, Luka, Gumi, Rin i Len.. albo jeszcze należąca do 3 generacji.. SeeU. Tak, to są te najbardziej nam znane. To chyba tyle wam chciałam napisać, jeśli coś mi się przypomni to to ogarnę i napiszę. Niżej podam Wam jeszcze kilka fotografii :


Subskrybuj:
Posty (Atom)


