środa, 15 sierpnia 2012

O Japońskich świętach. / Aisaka.

Ohayo gozaimasu ~! 


Dzisiaj napiszę wam o świętach obchodzonych w Japonii. Tych świąt jest bardzo dużo i o każdym święcie chciałabym trochę napisać, więc opiszę Wam tylko kilka a najwyżej kiedyś coś jeszcze dopiszę na ten temat.
1. Walentynki. -  Po Japońsku to Berentainde  (バレンタインデー ).  Jakby zauważyć nazwa jest zupełnie inna niż nasza, ale przebieg tego święta również nie przypomina naszego.  Tego dnia powszechne jest obdarowywanie się czekoladkami. Niby norma,ale nie do końca. Słodkości wręczają sobie współpracownicy a dokładniej to Panie Panom. Czekoladki te mają swoją szczególną nazwę - Giri choko.  Nazwa ta wskazuje na charakter prezentu. Giri oznacza obowiązek. Wręczenie czekoladek jest miłym gestem, a także obowiązkiem. 
~  na temat tego święta na tyle, ale napiszę wam jeszcze że są inne czekoladki dla przyjaciół i rodziny. Czekoladki dla przyjaciół nazywają się tomo choko, a dla rodziny bądź drugiej połówki Honmei choko.














2. Boże Narodzenie - Kurisumasu ( クリスマス ).  Tradycją narodową Japończyków jest jedzenie ciasta na święta. Im bardziej słodkie i udekorowane tym lepiej. Kolacja wigilijna Japończyków jest troszkę inna niż nasza spokojnie jedzona w domu. Otóż to, Oni obowiązkowo jedzą kolację w KFC! Japońskie KFC w wigilię zarabiają ponad 20% swojego rocznego dochodu. W Japonii święta Bożego Narodzenia nie są spędzane z rodziną, a z drugą połówką. Dzieci normalnie dostają prezenty, myślą że Gwiazdka to narodziny Świętego Mikołaja. 

~ Niestety opiszę wam tylko te święta, kiedyś napiszę coś więcej o innych świętach. Np. o Dniu oceanu czy Dniu szacunku dla starszych. 


2 komentarze:

  1. Proponuję opisać Tanabatę ;)

    A co do KFC- widziałem gdzieś zdjęcie, jak w Wigilię, lidzie stoją przed KFC. Kolejka była oznaczona tabliczkami- od tego miejsca do kasy: 3 godziny :D Ale nie mogę tego znaleść... Mniejsza. http://www.youtube.com/watch?v=iTdRPp7j4GQ&feature=related

    OdpowiedzUsuń
  2. Niezłe - kolacja w KFC xD
    Trochę mało o walentynkach, ale zawsze coś.
    No, czekam na kolejną notkę :)
    ~ ,Hime~Chi ♥ (Rika~Chan)

    OdpowiedzUsuń